WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Словацькі співвласники Запорізького залізорудного комбінату пішли на співпрацю з окупантами

Словацькі співвласники Запорізького залізорудного комбінату пішли на співпрацю з окупантами
40180 ПЕРЕГЛЯДІВ

19 червня стало відомо, що російським загарбникам вдалося взяти під контроль Запорізький залізорудний комбінат. Поки що на об’єкті продовжують залишатися працівники. Вони намагаються не допустити екологічної катастрофи.

 

“Якщо працівники покинуть завод і зупинять роботу з відкачування води, то майже через 26 днів з відмітки мінус 1020 вода підніметься до відмітки мінус 30 метрів. Шахта буде затоплена. Відповідно, всі водоносні горизонти в нашому регіоні, в Херсонській області, всі, які на кілометровій глибині, в них потрапить залізо. Вони перестануть бути такими, що можна з них використовуватися воду для пиття і для технічних цілей” – повідомив очільник Запорізької ОВА Олександр Старух.

 

Запорізький залізорудний комбінат – містоутворююче підприємство міста Дніпрорудне Запорізької області. Дане підприємство, запущене в 1970 році, є одним з найбільших у добувній галузі України й здатне виробляти до 4,5 млн тонн агломерату залізної руди на рік і контролюється словацькою компанією Minerfin (51% акцій) та групою “Метінвест” найбагатшого українця Ріната Ахметова.

 

Як повідомляють джерела Telegraf UA в силових структурах України, підприємство відвідували різні представники окупантів, пропонуючи власникам співпрацювати з “військовою адміністрацією рф” в Запорізькій області.

 

Зокрема, на одній із зустрічей представник окупантів прямо заявив, що вони “поважають приватну власність”, але лише тоді, коли цей власник особисто чи через його представників виходить із ними на контакт.

 


За наявною інформацією, словацькі власники комбінату пішли на контакт з окупантами та отримали гарантії безпеки їхньої власності. Неодноразові ж спроби окупантів зв’язатися з “Метінвестом” закінчилися тим, що підприємство публічно закликало знищувати окупантів.

 

Наразі повідомляється, що член Наглядової ради Наталія Шкляревська та фінансовий директор Альберт Косегі мали неодноразові переговори з представником окупантів відомим під позивним “Восход” та іншими представниками оккупантов.

 

Джерело

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео