WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Голова «Укрексімбанку» Мецгера напав на знімальну групу програми «Схеми»

Голова «Укрексімбанку» Мецгера напав на знімальну групу програми «Схеми»
36141 ПЕРЕГЛЯДІВ

Сьогоднішня тема №1 – напад голови «Укрексімбанку» Мецгера на знімальну групу програми «Схеми». І поки всі обговорюють моральність його вчинку, є більш пікантні деталі, а конкретно причина нападу. І тут починається цікаве.

Так ось, за моєю інформацією, реальною причиною нападу було запитання журналістів… Щодо обставин видачі державним банком шаленого кредиту в 60 млн доларів під заставу мегапроблемного активу – ТРЦ SkyMall. Проблеми навколо ТРЦ не вщухають понад 11 років після того, як його «рейдернув» один зі співвласників.

Питання щодо видачі кредиту банк розпочав розглядати в грудні минулого року. Служба безпеки банку надавала негативні висновки.

В березні вже цього року Sky Mall був арештований в рамках кримінального провадження. Інформація облетіла всі ЗМІ. Через місяць за незрозумілих обставин арешт «злетів».

В квітні естонський інвестор, якого в 2010 році кинув його український партнер, подав до України претензію перед подачею в міжнародний арбітраж в США. Причина – неможливість захистити свої права через бездіяльність правоохоронних органів протягом 10 років. Сума претензії інвестора до держави Україна - 750 млн доларів.

І в той час, як реальною можливістю уникнути арбітражу і ризику «попасти» на сотні мільйони доларів з державного бюджету, є повернення інвестору його активу…. Вгадайте що робить державний банк?!

В травні Укрексімбанк видає кредит в 60 млн доларів двом сумнівним компаніям… під заставу ТРЦ SkyMall.

А тепер найцікавіше – бенефеціаром обох компаній є громадянин з донецькою пропискою Сергій Брюховецький. Більше того, він є платником податків на окупованій території.

Але ні проблемність активу, ні міжнародний арбітраж, ні особа бенефеціарного власника компаній-позичальників не зупинила керівництво деражвного «Укрексіма» від видачі проблемного кредиту.

 
Теги: ТРЦ,ТРЦ SkyMall,SkyMall,Мецгер, Мецгер Укрэксимбанк,Евгений Мецгер, Мецгер скандал,Украина,Україна,Укрексімбанк,АТ Укрексімбанк,Укрэксимбанк, Укрэксимбанк,Схеми,банк
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео