WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Недолюстрований прокурор Іван Кайло зібрався повернутися до прокуратури?

Недолюстрований прокурор Іван Кайло зібрався повернутися до прокуратури?
56234 ПЕРЕГЛЯДІВ

Іван Юрійович Кайло змінив прокурорський мундир на адвокатську скоринку влітку 2015 року. Хоча й дуже неохоче – після того, як його вибили з прокуратури Закарпатської області, він деякий час трудився в ранзі в.о. прокурора Чернігівщини, а звідти мітив на крісло прокурора Тернопільської області.

Але явно передчував, що цього разу маневр не вдасться – ще будучи прокурором Чернігівської області, де невдало намагався збити з місцевих аграріїв гроші за оренду землі, у березні 2015 року оформив на рідному Закарпатті посвідчення адвоката: 

Не беремося нічого стверджувати щодо законності рішення Ради адвокатів Закарпатської області, які видали свідоцтво адвоката чинному на той момент в.о. прокурора Чернігівської області Івану Кайлу, але в етичності дій прокурора, який підробляє адвокатом, не сумніваємося – етики тут немає. Але щодо прозорливості можемо позаздрити – за кілька місяців Кайло вибили і з Чернігівської області, щоправда, на відміну від Закарпаття, звідки його вигнали зі скандалом, тут усе сталося тихо.

Втім, Іван Кайло та етика – поняття несумісні. Свою кар’єру він розпочав в органах прокуратури Закарпаття, де негайно прославився аж ніяк не з найкращого боку. Що й вилилося у так звану «народну люстрацію» – у 2014 році представники «Правого сектору» змусили його виїхати з Хуста.

У березні 2014 року громадськість не прийняла призначення Івана Кайла на посаду першого заступника прокурора Закарпаття. Проти призначення тоді активно виступили Люстраційний комітет Закарпатської області та «Правий сектор Закарпаття», в основі діяльності якого тоді були СПО «Карпатська Січ» та Богдан Філіппов. У відповідь Іван Кайло спробував «люструвати» «Правий Сектор» та самооборону, проте не встиг і під тиском громадськості змушений був піти у відпустку.

На вимогу громадськості тодішній прокурор Закарпаття Олег Сидорчук змушений був доповісти про ситуацію Генеральному прокурору України і в результаті проведеної перевірки Іван Кайло врешті-решт змушений був залишити посаду першого заступника прокурора Закарпаття та був переведений на роботу до Генпрокуратури, а потім призначений заступником прокурора Чернігівської області, де незабаром став виконувачем обов’язків прокурора.

Іван Кайло відомий, зокрема тим, що разом із також люстрованим громадськістю екс-начальником УМВС України в Закарпатській області (а до того – керівником Хустського райвідділу міліції) Василем Турдаєм брав безпосередню участь у гальмуванні резонансної справи Павла Нагорного, який п’яний за кермом свого авто ДТП убив двох людей, а ще двох покалічив.

Справа була настільки резонансна, що прокурор Кайло навіть замовив кілька матеріалів про те, як він усе зробив за законом і покарав негідника:

Проте, що підтверджує й реакція «вдячних» закарпатців під час люстрації, насправді своїми діями прокурор Іван Кайло дав змогу винуватцю ДТП втекти за кордон. Як писала тоді місцева преса, коштувало панові Нагорному всього 20 000 доларів, які отримав Кайло.

Гроші були йому до речі – ті самі «вдячні» земляки на знак особливої поваги до прокурора, який збирає данину з місцевого бізнесу, у липні 2011 спалили «Мерседес». Паліїв у результаті не знайшли, хоча, судячи з матеріалів справи, свідків було досить багато. Але ніхто чомусь не прагнув допомагати слідству. Мабуть, дуже любили прокурора Кайла у рідному Виноградові, де й згоріла його машина.

До речі, про гроші. Згідно з декларацією, яку подав Іван Кайло, обійнявши посаду в.о. прокурора Чернігівської області, його родина на той момент була далеко не бідною. 

Врахуйте – ціни 2014 року, долар тоді був у районі 14 гривень. Сім’я прокурора заробила майже мільйон доларів. Непогано, як для скромного та чесного борця зі злочинністю.

Проте, як говорилося, щось у прокурорській кар’єрі Кайла пішло негаразд. І він перекваліфікувався в адвокати. Причому виїхав до Києва, де став партнером адвокатської контори «Кононенко, Кайло та партнери». Але лише адвокатурою сфера діяльності колишнього прокурора не обмежується: 

Що характерно – всі ці фірми перебувають у списках санкцій за зв’язки з Росією:

У тому числі й «Кононенко, Кайло та партнери», що для адвокатської контори дуже цікаво.

Свою адвокатську діяльність Іван Кайло розпочав одразу й по-великому: вже у 2017 році він захищав народного депутата від «Опоблоку» Євгена Бакуліна у справі про так звані «вишки Бойка». Хто звів його з одіозним проросійським бізнесменом – невідомо. Проте відомо, що Іван Кайло був помічником народного депутата від «Народного фронту» Валерія Лунченка, що наштовхує на цікаві думки про причетність останньої до справи «вишок Бойка».

У тому ж 2017 Іван Кайло знову став героєм перших смуг ЗМІ. Не лише через «вишки Бойка». У Івана Юрійовича сталася чергова неприємність із майном – його будинок у Виноградові розстріляли з гранатомета. Стріляли так, щоби ніхто не постраждав – вибрали момент, коли в будинку нікого не було. Але «подяка» була очевидною.

За чутками, «дякували» Івану Кайлу контрабандисти цигарок, яких він на чомусь кинув. Але достеменно невідомо – історія підозріло швидко зійшла нанівець, як і у випадку з підпалом «Мерседесу». До речі, цікаві коментарі на місцевому ресурсі під новиною про обстріл будинку Кайла: 

Особливо перший, який так само яскраво свідчить про моральні якості адвоката та прокурора Івана Кайла: «У Кайла мати з інсультом, брат якому десь 18 років має пухлину, всі гроші збирали, а Кайло хоч би щось. Ганьба уродженцю Боржавського [село у Виноградівському районі, звідки родом Кайло]».

Наступного разу уродженець Боржавського з’явився на малій батьківщині у 2020 році. І знову у брудній справі. Звичайно, адвокат зобов’язаний захищати будь-кого, хто до нього звернеться, але, згадуючи історію з Павлом Нагорним, якому Кайло дав змогу втекти, виглядало досить дивно.

22 липня 2020 року місцевий контрабандист Іван Удуд на смерть збив молодого хлопця з Виноградівщини. Управляючи дорогою Toyota Land Cruiser із номерами АТ 0022 АХ Удуд збив юнака, який рухався на мотоциклі своєю смугою. Контрабандист виїжджав з узбіччя та влетів у мотоцикл, яким керував хлопець. Аварія сталася у селі Ботар, Виноградівського району Закарпаття.

Внаслідок зіткнення хлопець 2001 року отримав травми черепа несумісні з життям та загинув на місці ДТП. Як пізніше повідомив батько загиблого хлопця – це вже третя смертельна ДТП з вини «короля контрабанди» Івана Удуда. Але йому вдавалося домовитися з правоохоронцями та суддями та залишитися без покарання. Не стала винятком смерть мотоцикліста. Після того, як Івана Удуда став захищати адвокат Іван Кайло, справа круто змінила свій напрямок.

Батько загиблого продемонстрував на камеру свідоцтво про смерть, де чітко написано: причина смерті – відкрита черепно-мозкова травма. Удар був такої сили, що взуття хлопця злетіло з ніг і перелетіло через паркан.

Проте виявилося, що за деякий час рецидивісту Удуду вдалося домовитися та підробити експертизу про ДТП. У висновках керівника Виноградівської райсудмедекспертизи Івасенка О.М. говориться, що хлопець їхав собі мотоциклом і помер буквально за кілька секунд до того, як депутат-вбивця в’їхав у нього на своєму елітному авто.

Так просто. Спочатку причина смерті після ДТП — відкрита черепно-мозкова травма, а вже після відвідин медиків контрабандистом та депутатом Іваном Удудом та його адвокатом Іваном Кайлом, вони змінюють свою думку. Тепер кажуть: причина смерті – захворювання судин головного мозку.

Цього ж Удуда Іван Кайло захищав і в іншій резонансній справі – незадовго до смертельної ДТП депутат-вбивця розбив чужий автомобіль та металевим ціпком побив його власника до напівсмерті. За кілька днів контрабандист відрізав голову у курки і з похоронним вінком приніс її побитому ним постраждалому на ліжко до лікарні.

Справа поки що «висить», і чимала заслуга в цьому колишнього прокурора, а нині адвоката Івана Кайла. Втім, останнім часом почали мусуватись чутки, що Іван Юрійович, який є доктором юридичних наук та доцентом кафедри кримінального права та процесу у Київському університеті права, знову зібрався до прокуратури. Правда це чи ні – покаже найближчим часом. Але, дивлячись на той кошмар, який відбувається у правоохоронній системі країни за нинішньої влади, це буде цілком логічним кроком.

Джерело

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео