WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Ошукав бюджет Києва на 100 млн: Загорій придбав фармзавод за заниженою втричі ціною, – СБУ

Ошукав бюджет Києва на 100 млн: Загорій придбав фармзавод за заниженою втричі ціною, – СБУ
64130 ПЕРЕГЛЯДІВ

Стратегічне підприємство – за копійки: власник ФК "Дарниця" та колишній нардеп від БПП Гліб Загорій не приховує намірів узяти під свій повний контроль Борщагівський хімфармзавод. Спробу поглинання конкурента бізнесмен назвав "відновленням історичної справедливості". Як на цій угоді бюджет Києва "нагріли" на сотні мійльонів гривень? Та чому в АМКУ вперто не помічають намагань створити фармацевтичну монополію?

Журналістка "СтопКору" Діана Ловська проаналізувала скандальну угоду Загорія та провела " target="_blank" rel="follow noopener">розслідування зв'язків ФК "Дарниця" з АМКУ.

Екснардеп Гліб Загорій, який свого часу представляв у парламенті Блок Петра Порошенка, придбав 30% акцій комунального Борщагівського хімфармзаводу, заплативши за них ціну, у декілька разів нижчу від ринкової. Однак дивним чином ця угода пройшла повз увагу Антимонопольного комітету України.

А от у Службі безпеки на оборудку звернули пильну увагу і з'ясували: вона могла завдати бюджету столиці збитків щонайменше на 100 млн грн.

Оцінку пакету акцій проводила консалтингова фірма ''Острів''
Оцінку пакету акцій проводила консалтингова фірма ''Острів''

Оцінку вартості пакету акцій БХФЗ у далекому 2012 році на замовлення головного управління комунальної власності Київської міської ради виконала консалтингова фірма "Острів": за тодішнім курсом долара вона становила близько 34 млн доларів. У 2014 році був затверджений новий висновок про вартість оцінки акцій – 143,2 млн грн, проте оцінщики "не врахували" зміну валютного курсу. Таким чином, ціна склала вже 6 млн доларів.

За висновком СБУ, відчуження виробничих активів територіальної громади міста планували здійснити на адресу зацікавлених осіб за заниженою понад у 2,5 рази вартістю. З 2018 року довкола скандальної угоди тривають судові процеси. Причому АМКУ, на думку представників БХФЗ, явно "підіграє" стороні Загорія.

СБУ визнала угоду про купівлю акцій БХФЗ сумнівною.jpg
СБУ визнала угоду про купівлю акцій БХФЗ сумнівною

При цьому у коментарях для ЗМІ сам фармацевтичний магнат не приховував намірів повністю викупити конкурента. Він назвав це "відновленням історичної справедливості": за часів СРСР Борщагівський завод був частиною фармоб'єднання "Дарниця".

Джерело

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео