WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

У Кремлі сприймають Пригожина як загрозу режиму Путіна, - ISW

У Кремлі сприймають Пригожина як загрозу режиму Путіна, - ISW
62579 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Кремлі побоюються, що критичні висловлювання засновника приватної військової компанії "Вагнер" Євгена Пригожина на адресу Міноборони РФ через перебіг військової кампанії в Україні, а також заяви про "президентські амбіції" можуть загрожувати режиму російського диктатора Володимира Путіна.

Про це говорять аналітики Інституту вивчення війни, повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

Експерти звернули увагу на звинувачення з боку члена пов'язаного з Кремлем дискусійного клубу "Валдай", російського політолога Олексія Мухіна на адресу Пригожина щодо переслідування політичних цілей у Росії, які ставлять під загрозу сили його найманців у Бахмуті.

Так, Мухін прокоментував саркастичну заяву Пригожина від 11 березня про те, що він балотуватиметься на президентських виборах в Україні в 2024 році, і заявив у своєму Telegram-каналі, що російська громадськість почала інтерпретувати заяву Пригожина як оголошення про те, що він балотуватиметься на виборах президента РФ, які також заплановані на 2024 рік.

Російський політолог також риторично запитав, чи повідомляв Пригожин Путіну про свої "президентські амбіції". Мухін стверджував, що подання Пригожиним себе як "командира" ПВК "Вагнера" "безпосередньо впливає на планування та управління бойовими діями штурмових загонів".

Також він уїдливо заявив, що Пригожин є "перспективним політиком", який шукає цапів-відбувайлів, щоб звинуватити у високих втратах особового складу "вагнерівців" в ході наступу на Бахмут.

Мухін зауважив, що всі знають, що уряд РФ платить за війська Пригожина та їхні боєприпаси, і додав, що відмова Пригожина визнати підтримку з боку звичайних російських сил відштовхнула його від інших "польових командирів".

Політолог дійшов висновку, що Пригожин своїми діями "поставив бійців "Вагнера" під загрозу оточення під час очікуваної української контратаки".

Також Мухін заявив, що Пригожин тепер вимагає, щоб російські військовослужбовці "прикривали його фланги", і що військам РФ, можливо, доведеться забути про свою ворожість до Пригожина, щоб запобігти подальшим втратам "Вагнера" в Бахмуті.

У ISW зазначають, що напад Мухіна на Пригожина узгоджується з їхньою оцінкою від 12 березня про те, що Міноборони РФ може навмисно використовувати сили "Вагнера" в Бахмуті, частково для того, щоб підірвати політичні устремління Пригожина.

"Звинувачення Мухіна також підтверджують оцінку ISW про те, що Кремль і Міноборони Росії можуть намагатися звинуватити Пригожина у сповільненні темпів просування в Бахмуті та великих втрат серед найманців "Вагнера"", - йдеться в публікації.

Так, експерти звертають увагу, що висловлювання Мухіна демонструє, як Кремль може сприймати неоднозначні заяви Пригожина та "його загрозу путінському режиму".

Раніше аналітики ISW спостерігали різку критику на адресу Пригожина з боку таких блогерів, як Ігор Гіркін, проте "заява Мухіна примітна його зв'язком із кремлівським інститутом, яким є клуб "Валдай"".

Пригожин, відповідаючи на заяви Мухіна, не став згортати свою ворожу риторику щодо Міноборони РФ, заявивши, що ситуація в Бахмуті залишається "дуже важкою" і що його "550 спроб" дістати боєприпаси для "вагнерівців" були проігноровані.

Пригожин при цьому наголосив, що військовослужбовці РФ привозять його найманцям до Бахмута від 12 до 15 машин з боєприпасами з окупованих територій у запорізькій області, а також із Донецька та Авдіївки. Він зазначив, що "між бійцями ПВК "Вагнера" та бійцями Міноборони Росії конфлікту немає", і заявив, що впевнений, що "вагнерівці" і надалі отримуватимуть такі пожертвування "завдяки дружнім відносинам із цими підрозділами".

Пригожин також стверджував, що у нього встановилися відносини "з невстановленими звичайними силами" після того, як вони пережили рік "зради", і заявив, що ці сили не прикривають один із флангів "Вагнера" - заява, яка імітує твердження Мухіна про те, що Росармія не зацікавлена у допомозі "вагнерівців".

Ключові висновки

 • Глава Чечні Рамзан Кадиров продовжує намагатися зберегти актуальність Чечні в російському політичному та військовому просторі.
 • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 13 березня в Тегерані зустрівся з офіційними особами Ірану для розширення двосторонньої співпраці та посилення пом'якшення санкцій.
 • Російські воєнкори продовжують спекулювати про можливий український контрнаступ на півдні України, вказуючи на те, що в російському інформаційному просторі зростає стурбованість українськими бойовими можливостями, оскільки війська РФ прив'язуються до наступальних операцій у Бахмуті.
 • Законопроект Держдуми РФ про підвищення призовного віку свідчить про те, що в майбутньому Кремль не планує проводити повну мобілізацію.
 • Повідомляється, що російські військові по-різному використовують новостворені "штурмові загони" в різних тактичних ситуаціях.
 • Віце-прем'єр-міністр України, міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук підтвердила, що Росія незаконно депортувала 2161 українську дитину-сироту.
 • Російські війська продовжували наземні атаки по всій лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна та досягли незначних успіхів на північний схід від Куп'янська та на схід від Сіверська.
 • Російські війська продовжували просування в районі Бахмута, але станом на 13 березня не зуміли завершити розгортання, охопити чи оточити місто.
 • Російські війська продовжували вести наземні атаки на лінії фронту в Донецькій області.
 • Українські війська продовжують атакувати райони східної (лівобережної) Херсонської області.
 • Підпорядкування мобілізованих російських військових формуванням "Л/ДНР" викликає все більше невдоволення на окупованих частинах Луганської та Донецької областей.
 • Російські окупаційні "чиновники" продовжують запроваджувати нові положення, щоб перешкоджати та обмежувати використання української мови в навчальних закладах.
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео