WikiBaza

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування
2694 ПЕРЕГЛЯДІВ

У середу, 24 червня 2020 року, в прокуратурі Донецької області в Маріуполі під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулась розширена оперативна нарада з керівниками правоохоронних органів. Мета зібрання - визначення основних напрямів запобігання і протидії злочинності, насамперед в умовах збройного конфлікту та тимчасової окупації окремих районів Донбасу.

Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, начальник управління Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Андрій Лещенко, прокурор Донецької області Євген Білоусов, голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, керівники правоохоронних органів області, а також командувач ООС Володимир Кравченко.

За процесуального керівництва прокурорів області органами правопорядку Донеччини наразі розслідується більше 5 тисяч кримінальних проваджень щодо понад 8 тисяч правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту. Тільки за 5 місяців 2020 року зареєстровано понад півтисячі кримінальних правопорушень даної категорії, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Всі розуміють складність і багатоепізодність цієї категорії проваджень, а також необхідність спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Боротьба з такими кримінальними елементами, які завдають шкоди суверенітету України, посягаючи на її територію та основні права її громадян, безсумнівно, є пріоритетом кожної демократичної держави. А тому ми маємо невідкладно забезпечити системну роботу з розслідування злочинів цієї категорії та кримінальне переслідування всіх без винятку осіб, винних у їх вчиненні», – заявила Генпрокурор.

За даними заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, під час збройного конфлікту загинуло понад 13 тисяч наших співгромадян, як військових, так і цивільних, майже втричі більше людей отримали поранення. Внаслідок воєнних дій на території Донецької області загинуло 28 дітей, 85 - отримали поранення різного ступеня важкості.

За результатами оперативної наради учасники вирішили ініціювати питання створення в органах досудового розслідування Донецької області спеціалізованих підрозділів з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, збільшення кількості експертів для оперативного та повного проведення експертиз.

Крім того, учасники наради обговорили і стан протидії злочинності в регіоні в цілому. Так, рівень злочинності на 10 тисяч населення є нижчим, ніж у державі.

Спостерігається, зокрема, зменшення числа злочинів проти основ національної безпеки України, знизилось на 21% число злочинів проти громадської безпеки, у тому числі злочинів терористичного характеру та пов’язаних з незаконним обігом зброї.

Водночас, збільшилась кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень - більше скоєно злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі умисних вбивств. Також збільшилася кількість розбоїв та вимагань. Потребує активізації робота правоохоронців з викриття фактів хабарництва. Серед пріоритетних напрямів залишається також протидія організованій злочинності.

Генпрокурор висловила вдячність усім прокурорам, працівникам органів правопорядку, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування за роботу в складних умовах прифронтової території.

Також Ірина Венедіктова спільно з правоохоронцями області відвідала зону ООС, зокрема місце розведення сил і засобів в районі населених пунтів Богданівка-Петровське на Донеччині. А у с. Бугас, вони вшанували пам'ять Андрія Жука - командира батальйону 72 ОМБр “Мауглі”, який загинув 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань РФ.

gp.gov.ua

Теги: Генеральний прокурор ,Ірина Венедіктова,Донбас,Генпрокурор ,ООС ,Володимир Кравченко,Гюндуз Мамедов,Ирина Венедиктова,Ирина Венедиктова Википедия,Генеральный прокурор Ирина Венедиктова,Владимир Кравченко,Владимир Кравченко ВикипедияЮ,Гюндуз Мамедов Википедия,Генеральний прокурор Ірина Венедіктова,Донбасс,Євген Білоусов,Андрій Лещенко,Павло Кириленко,Андрей Лещенко,Павел Кириленко,заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов,Андрій Жук,Андрей Лещенко Википедия,Павел Кириленко Википедия
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - Wikibazainfo@gmail.com

Мої відео