WikiBaza

СБУ взялась за мільйонні розкрадання на Житомирському бронетанковому заводі! Чи буде покараний товариш Анатолія Матіоса - Дмитро Пономаренко?

СБУ взялась за мільйонні розкрадання на Житомирському бронетанковому заводі! Чи буде покараний товариш Анатолія Матіоса - Дмитро Пономаренко?
3168 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нещодавно, 2 липня  пресслужба СБУ повідомила, що контррозвідка СБУ викрила мільйонні зловживання під час виконання оборонного замовлення на Житомирському бронетанковому заводі.

«Контррозвідка Служби безпеки України викрила посадовців Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» на мільйонних зловживаннях під час ремонту систем захисту для українських Збройних Сил», - йдеться у повідомленні.

За даними СБУ, у межах раніше розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що навесні 2018 року посадовці державного підприємства уклали із львівським науково-виробничим об`єднанням договір на технічне обслуговування та ремонт приладів радіаційної та хімічної розвідки. Вартість ремонту систем захисту становила 2,5 мільйона гривень.

Водночас ініційована СБУ перевірка засвідчила, що на бронетанковому заводі наявна вся необхідна матеріально-технічна база, яка дозволяє без задіяння сторонніх фірм здійснювати обслуговування і налаштування цієї військової техніки. Водночас львівське підприємство необґрунтовано залучило три фірми-субпідрядники, штучно завищивши вартість робіт на понад 60%.

Крім того експерти виявили низку порушень технологій ремонту і тестування військових приладів. Це могло призвести до передчасного виходу з ладу обладнання та ставило під загрозу життя і здоров`я військовослужбовців в умовах радіаційної та хімічної небезпеки.

«Правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків на бронетанковому заводі та у львівській фірмі, у кількох військових представництвах у Києві, а також за місцями проживання учасників оборудки. Вилучено військову продукцію, договори, фінансову документацію, які доводять неправомірне завищення вартості ремонтних робіт», - повідомили в СБУ.

Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Це вже не перше афішоване розслідування СБУ за цей рік де фігурують посадовці Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» які разом із «друзями-злочинцями» обкрадають ДП та послаблюють обороноздатність країни! Адже 2 березня цього року : СБУ викрила зловживання на «Житомирському бронетанковому заводі» - купували запчастини сумнівної якості за завищеною ціною.

Тоді за версією досудового слідства встановили, що навесні 2019 року чиновники держпідприємства, яке входить до структури «Укроборонпрому», оголосили конкурсні торги на закупівлю деталей на загальну суму понад півтора мільйона гривень. Переможцем тендеру стала комерційна структура із Київського регіону. Під час перевірки документації співробітники СБ України встановили, що умови конкурсних торгів були штучно сформовані для перемоги заздалегідь визначеної бізнес-структури. 

За попередніми даними розслідування, через зловживання чиновників держпідприємства, вартість закупівель невиправдано збільшилась на 750 тисяч гривень державних коштів.

Правоохоронці провели обшуки на держпідприємстві та за місцями реєстрації фіктивних фірм-учасниць тендерної оборудки у Київській області. Вилучмлм оригінали тендерної документації, фінансово-бухгалтерські документи, печатки всіх суб’єктів господарської діяльності учасників оборудки, специфікації, що стосуються закупівлі і порядку використання деталей, комп’ютерну техніку, а також майже 400 тисяч гривень в національній та іноземній валюті.

За цими фактами також триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Переглядаючи статистичні дані злочинів на Житомирському бронетанковому заводі журналісти нашої редакції встановили, що і протягом 2019 року це державне підприємство також неодноразово підпадало під слідчі дії правоохоронних органів. А також наші журналісти натрапили на публікацію-розслідування політичного експерта та Члена спілки журналістів України Ігоря Мізраха, який ще у липні 2019 року на всю державу заявляв що ДП "ЖИТОМИРСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД" – це «притулок» збагачення корупціонерів.

У своєму розслідуванні: «ГП «Житомирский бронетанковый завод» стало пристанищем для личного обогащения Матиоса А. и Пономаренко Д… Для чего институт военной прокуратуры, если криминал остается безнаказанным?»

яке набрало резонансного розголосу в державі - Ігор Мізрах чітко з фактами описав як протягом довгих років на базі Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод» здійснюються масштабні розкрадання бюджетних коштів у секторі оборонно-промислового комплексу. Пан Мізрах підкреслив, що важкі злочини які вчиняються посадовими особами ДП і їхніми друзями-корупціонерами фактично не розслідуються або явно спускаються на тормозах, проте дрібні злочини, чи то навіть правопорушення простих роботяг – набувають широкого резонансу.

На нашу думку це можна узагальнити так: «злочинців які кришують найвищі державні чини та які крадуть мільйони – не чіпають, а для замилювання очей – гучну статистику роблять на простих робочих. Принаймні так було за попередньої влади… Тепер же як ми бачимо(згідно даних СБУ – початок публікації) – правоохоронці серйозно взялись за корупцію у ДП «Житомирський бронетанковий завод».   

Не можемо не зачепити й саму головну тему розслідування Мізраха та головних фігурантів, адже в суспільстві вже довгий час це дуже бурно обговорюють. Багато експертів, журналістів та державних діячів притримуються думки, що саме це розслідування стало причиною подальшої сфабрикованої справи проти самого Ігоря Мізраха. Своєрідна розплата, а скоріше унеможливлення подальших розслідувань розкрадань у ДП «Житомирський бронетанковий завод», які автор обіцяв продовжувати й надалі.    

Із його публікації відомо, що головними фігурантами яких він викрив є тодішнє керівництво ДП на чолі із раніше засудженим за ч.1 ст.336 Кримінального кодексу України Мосіним Михайлом Сергійовичем і громадянин Пономаренко Дмитро Валерійович. Останній також являвся фігурантом кримінальних справ – однією з яких є  кримінальна справа № 654, яка порушена 09.06.2011 року щодо ймовірної розтрати на суму понад 581 340 гривень працівниками «Прогресу» на чолі із Дмитром Пономаренкои за ч. . 5 ст. 191 КК України. Її розслідувала СБУ, та підозру по ньому Пономаренку не повідомляли.Тобто, за реальними фактами скоєння злочину Дмитра Валерійовича Пономаренко – покарано не було!

 

Згідно наведених фактів Мізрахом Ігорем відомо:  22.12.2017 та 27.12.2017 ДП «Житомирський бронетанковий завод» уклав два договори із ТОВ «Промислові оборонні технології» (ЄДРПОУ 41610959) згідно яких останнє – зобов’язувалось поставляти запчастини спеціального військового призначення для ремонту та модернізації бойової техніки. Та ТОВ Промислові оборонні технології, згідно журналістського розслідування, могло надавати послуги фіктивного характеру. А отже, оплата згідно даних домовленостей явно не гарантувала фактичне надходження товару.

«Згідно вказаних договорів ДП «Житомирський бронетанковий завод» перерахував постачальну більше як 400 тис.грн., а товару не існувало, адже згідно податкових документів —  ТОВ Промислові оборонні технології жодних операцій не декларувало. Виходить, що ТОВ продало товар якого не мало в наявності, а ДП на чолі із Мосіним його купило! Що ще більше потрібно доводити?!» - підкреслив Ігор Мізрах.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПРОМИСЛОВО ОБОРОННІ ТЕХНОЛОГІЇ» належить Пономаренку Дмитру Валерійовичу (90%) і Ліхітінову Михайлу Олександровичу (10%), зареєстроване за адресою м.Київ, Шевченківський район, вулиця ЯРОСЛАВІВ ВАЛ, будинок 13/2Б, статутний капітал – 1000 грн. Також у керівництві числився  Корнієвський Олександр Олександрович. Дані особи вже неодноразово спливали у брудних справах. Так, Дмитро Пономаренко при Ющенкові-Тимошенко був  директором ДП «Прогресс», дочірної кампанії  «Укрспецекспорт». На цій посаді вів нашумівший «пакистанський контракт»,  у 2011 році був звинувачений у відмиванні 5-ти мільйонів доларів, але отримав за це доволі м’яке покарання – 5 років умовно, якщо іронічно , то по мільйону за рік. Також, ходить інформація, що Дмитро Пономаренко разом із своїм партнером по фіктивним фірмам Олександром Корнієвським (колишнім бійцем «Айдару») під час війни  на Сході налагодили поставки зброї із зони баєвих дій на терени цілої держави.

У підсумку публікації Ігор Мізрах обрушився шквалом критики на тодішнього Головного прокурора Анатолія Матіоса, адже на його думку: «Із злочинами подібними(з цим також), що зробили ДП «Житомирський бронетанковий завод» на чолі із Михайлом Мосіним  і «ТОВ Промислові оборонні технології» з власником Дмитром Пономаренком мала б боротись Військова Прокуратура. Зазначаю: «мала б», но цього не робить, а причин може бути багато – це  наприклад: і просто некомпетентність керівництва, і корупційна складова, і навіть банальна халатність, і.т.д. Вважаю, що Анатолій Матіос не справився із задачами які має виконувати, більше того – він не відповідає займаній посаді. Для мене Анатолій Матіос за 5 років перебування в посаді так і не став, фахівцем у галузі військової юстиції. І взагалі, притримуюсь думки, що Інститут військової прокуратури краще розформувати».

Як ми вже вище зазначали, дана публікація набула резонансного розголосу і в суспільстві вважають що саме це розслідування могло стати мотивом подальшої фабрикації справи проти самого Мізраха. Адже дуже не мало співпадінь в які складно повірити, приміром: чому саме Військова прокуратура навідалась в офіс до Мізраха? і чому саме Матіос особисто ще до завершення слідчих дій на місці подій розголосив деталі які, скоріш за все ще тільки з’ясовували? Чому саме Пономаренко – фігурант журналістського розслідування Мізраха і людина яку часто ЗМІ пов’язують з Матіосом був так-званою «торпедою»?  Хто і для чого вирішив прибрати відомого політичного експерта?

Хіба не забагато все ж співпадінь? - Пономаренко – фігурант журналістського розслідування Мізраха і близький до Матіоса; на фоні майбутнього звільнення Матіоса яке в Україні тоді обговорювали – Мізрах обрушився критикою за його бездіяльність – як висновок: потрібен Матіосу піар(думав що за рахунок шитої гучної справи залишать на посаді) і спасіння протеже Д. Пономаренко від можливої кримінальної справи яка могла бути порушена по фактах оприлюднених Мізрахом.

От така то корупція на ДП «Житомирський бронетанковий завод», де «своїх» дуже довгий час покривають! Сьогоднішні зміни, як ми зазначали на початку статті - пов’язані перш за все із зміною влади, а активність СБУ – через керівництво Баканова.   

Наразі нам не відомо нічого – чи потрапив Дмитро Пономаренко і Михайло Мосін на олівець правоохоронних органів по розкраданнях на ДП «Житомирський бронетанковий завод». Та якщо вірити успішній статистиці розслідувань СБУ по Житомирському бронетанковому заводі – то, можливо й до фігурантів журналістського розслідування Ігоря Мізраха вони також доберуться? Звісно, якщо Матіос через знайомих яких у нього в правоохоронних органах чимало – вже вкотре не стане на заваді «Феміді» і не прикриє Пономаренко, а з ним і Мосіна?

Автор: Андрій Громов

Теги: СБУ,Михайло Мосін,Дмитро Пономаренко, Матіос,ДП «Житомирський бронетанковий завод»,Анатолій Матіос,Баканов, Іван Баканов,Мізрах, Ігор Мізрах,Мізрах Ігор Аркадійович,Мізрах Ігор,ТОВ Промислові оборонні технології,Військова прокуратура,Пономаренко Дмитро Валерійович,Корнієвський Олександр Олександрович,ДП «Прогресс»,Головний прокурор,Укрспецекспорт,ТОВ ,ДП,ТОВ «Промислові оборонні технології»,кримінальна справа,Мосін Михайло Сергійович,Кримінальний кодекс України,ККУ,Україна,Державного підприємства «Житомирський бронетанковий завод»,политический эксперт Игорь Аркадьевич Мизрах,Мізрах Ігор Аркадійович політичний експерт,Член спілки журналістів України Ігор Мізрах,Київська область,Київський регіон,Житомирський бронетанковий завод,Житомирский бронетанковый завод,контррозвідка СБУ,Контрразведка СБУ,Анатолий Матиос,Анатолий Матиос Википедия,Михаил Мосин,Дмитрий Пономаренко,Дмитрий Пономаренко Википедия,Глава СБУ Иван Баканов,Иван Баканов,Иван Баканов Википедия,Глава СБУ,Александр Корниевский,Военная прокуратура,Игорь Мизрах, Игорь Аркадьевич Мизрах,Мизрах,Коррупция,коррупционеры,Коррупционер,Житомирский бронетанковый завод Коррупция
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - Wikibazainfo@gmail.com

Мої відео