Трьохмільйонна зарплата, готельний бізнес і покривання порушників у мантіях - і все це "багаж" судді Апеляційного суду Одеської області та члена другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя – Ігоря Анатолійовича Артеменко.

Трьохмільйонна зарплата, готельний бізнес і покривання порушників у мантіях. Суддя Артеменко, який наразі є членом Вищої ради правосуддя, зміг забезпечити нерухомістю свою родину, навіть включно з неповнолітньою дочкою. Загалом його діяльність у раді цілком відповідає логіці її роботи останнім часом – захист недоброчесних суддів і блокування справжніх реформ.
Знайомтеся, суддя Апеляційного суду Одеської області та член другої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя – Ігор Анатолійович Артеменко.
Упродовж своєї кар’єри Ігор Анатолійович працював винятково на державній службі, а якщо конкретніше – суддею. Нетривалий час навіть виконував обов’язки голови Військового апеляційного суду Південного регіону. З 2007-го перейшов до Одеського апеляційного суду, де трудився аж до обрання на посаду члена ВРП, тобто до 2017-го. Саме тоді позачерговий з’їзд суддів успішно висунув його кандидатом. Має медаль «За бездоганну службу» та науковий ступінь доктора юридичних наук.
Торік у вересні Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала перевести Артеменка на посаду судді Одеського апеляційного суду.
На посаді члена ВРП Артеменко засвітився в багатьох сумнівних ситуаціях. Так, доповідаючи про справу відсторонення судді Ленінського райсуду Полтави Сергія Кононенка, назвав ім'я та прізвище жінки-адвоката, яка стала викривачем корупційного злочину, за яким здійснюється слідство. Зроблено це до завершення досудового розслідування та пред'явлення судді обвинувачувального акту. Таким чином, Артеменко створив реальну загрозу тиску на свідка з боку обвинувачуваної особи. Про це повідомила суддя Лариса Гольник у соцмережі.
Також Артеменко виступав доповідачем щодо судді Вікторії Мацедонської під час конкурсу до Верховного Суду. Кандидатка отримала позитивну оцінку ГРД, бо під час Революції гідності не погодилась з рішенням Богдана Саніна про заборону Майдану і навіть написала окрему думку. Мацедонська мала високий рейтинг, але ВРП більш як на 9 місяців затягнула її призначення.
Ще довше Артеменко тягне із розглядом дисциплінарних скарг на суддів.
Так, він розглядав скаргу на суддю Крістіну Константінову (Тарасюк), яка винесла абсолютно необґрунтовану Ухвалу про обшук від 18.11.2016 у справі № 757/56978/16-к в активіста Автомайдану М. Сидоркіна. Це відбулось на підставі заяви голови Голосіївського районного суду м. Києва О. Первушиної після того, як активісти Автомайдану зафіксували її біля суду на незадекларованому позашляховику. Скарга на суддю була зареєстрована у ВРП 31.10.2017, але розглянута лише 30.01.2020, коли Артеменко І. А. виніс Ухвалу про залишення скарги без розгляду та повернення скаржнику.
Максимально тягнув і з розглядом скарги на Ольгу Ступак, яка зараз суддя Верховного Суду. Вона приховала у своїй декларації майно та збрехала співбесіді у ВККС. Перша скарга датована ще лютим 2018-го, але розглянули її тільки у квітні 2020, коли було відкрито дисциплінарне провадження.
Схожа історія відбулася і з суддею Верховного Суду Валентиною Сімоненко, скарга на яку близько двох років припадала пилом. У 2018 році виявилось, що в неї є податковий номер Російської Федерації. Коли виник скандал Сімоненко сказала, що це просто окупанти використали старі бази даних і автоматично присвоїли їй цей номер. Але це не могло бути правдою, бо цей номер видано на паспорт Сімоненко, який вона отримала у 2015 році. Тобто хтось мав надати агресорам її нові дані. Ця очевидна брехня і стала підставою для скарги. Але з розглядом зволікали. Лише після того як скаржник звернувся до суду на очевидне затягування, Артеменко виніс скаргу на розгляд і просив у відкритті провадження відмовити. Палата підтримала його та вирішила, що в діях Сімоненко немає жодних порушень.
Ми проаналізували майнові декларації Ігоря Артеменка за 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 та 2019 роки. Із 2018-го він декларує велетенську зарплату члена Вищої ради правосуддя – понад 3 млн грн щороку. Окрім цього, має солідні проценти за вкладами, пенсію та винагороду за наукову діяльність.
Дружина Ірина Артеменко приносить у сімейний бюджет значно менші кошти. Наприклад, торік підприємництво їй принесло лише чверть мільйона. Зате трохи раніше їй вдалося вторгувати 405 тис. грн від продажу автомобіля Mercedes-Benz Vito та близько 32 тис. грн за автівку ГАЗ 2705.
За даними декларації, яку Ігор Артеменко заповнив за підсумками 2019 року, у розпорядженні його родини лише одна земельна ділянка площею 0,062 га на Одещині.
Дружиною Іриною Артеменко задекларовано дві квартири: перша площею 52,6 кв. м розміщена майже на узбережжі Одеси та придбана за допорогові 149 тис. грн. Друга – київська – на 53,2 кв. м вартістю 798 тис. грн. До речі, мало не забули. Додатково в розпорядженні дружини члена ВРП з 2009 року два нежитлові приміщення в Одесі, придбані майже за 24 тисячі доларів США. На стадії будівництва ще одне велике офісне приміщення разом із паркомісцями.