WikiBaza

Генпрокурор Ірина Венедіктова ініціювала об’єднання зусиль правоохоронців щодо забезпечення безпеки та громадського порядку в країні

Генпрокурор Ірина Венедіктова ініціювала об’єднання зусиль правоохоронців щодо забезпечення безпеки та громадського порядку в країні
3468 ПЕРЕГЛЯДІВ

У четвер, 16 липня 2020 року, в Офісі Генерального прокурора під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану протидії кримінальним правопорушенням проти громадської безпеки та громадського порядку, а також вчиненим з використанням зброї, бойових припасів або вибухових речовин.

Участь у ній взяли Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Голова Служби безпеки України Іван Баканов, Голова Національної поліції України Ігор Клименко, в. о. Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов, начальник Військової служби правопорядку в Збройних Силах України Ігор Криштун.

«Підрив автомобіля «Укрпошти» та розбійний напад із викраденням майже 3 мільйонів гривень на Полтавщині, обстріл із гранатомету комплексу відпочинку «Аква Сіті» у Мукачево на Закарпатті, масова бійка зі стріляниною у центрі столиці та стрілянина на ринку промтоварів «7-й кілометр» на Одещині, зухвала розбірка між перевізниками зі стріляниною в Броварах на Київщині. І все це події лише останніх декількох місяців. Попри те, що забезпечення громадської безпеки та громадського порядку є одним із пріоритетних напрямів державної політики в сфері національної безпеки України, протидія цим злочинам є недостатньо ефективною», - сказала Ірина Венедіктова, відкриваючи нараду.

Генпрокурор підкреслила, що правоохоронцями повною мірою не припинено поширення незаконного обігу зброї, а злочини вчинені у громадських місцях з особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом потребують посиленої уваги органів правопорядку для їх виявлення і розкриття.

«Колеги, мобілізуйте свої зусилля задля забезпечення належної протидії злочинам, пов’язаним із незаконним обігом зброї. Необхідно спрямувати додаткові сили на виявлення і ліквідацію банд та стійких суспільно небезпечних злочинних угруповань, насамперед на Київщині», - закликала Ірина Венедіктова.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив: «Питання порядку на вулицях є наріжним каменем для органів правопорядку. Покращити ситуацію в країні ми зможемо лише спільними зусиллями, дослухаючись до конструктивних пропозицій кожного органу». Він також повідомив, що для підвищення ефективності боротьби зі злочинністю у всіх регіонах країни діє програма «Безпечне місто», у рамках якої вже встановлено 27 тисяч камер відеоспостереження.

«Ми маємо одну мету та чіткі маркери спільної ефективності. Служба безпеки щодня контролює загальнодержавний спокій, займається боротьбою з тероризмом, веде контррозвідувальну діяльність», - додав Голова Служби безпеки України Іван Баканов.

Голова Національної поліції України Ігор Клименко поінформував, що на сьогодні поліцейські по всій Україні на 100% забезпечені усіма необхідними логістичними пристроями. А час реагування на виклик поліції зменшено до 7 хвилин у містах та до 13 хвилин на загальнодержавному рівні.

В. о. Директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов вніс пропозицію розробити спільну інструкцію дій та співпраці органів правопорядку щодо боротьби зі злочинністю.

За результатами координаційної наради, її учасники підписали постанову щодо спільних заходів протидії кримінальним правопорушенням проти громадської безпеки та громадського порядку, а також вчиненим з використанням зброї. Вона передбачає, зокрема, розробку комплексу заходів з попередження найбільш небезпечних кримінально караних посягань на життя та здоров’я громадян, створення міжвідомчих робочих груп, вивчення стану досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень цієї категорії.

«Переконана, що усвідомлення спільних пріоритетів діяльності та прийняття конкретних узгоджених заходів сприятиме нашій подальшій плідній роботі і дасть змогу забезпечити ефективну протидію кримінальним правопорушенням. Налагодженню співпраці сприяють і такі координаційні наради. Вони не відбувалися із 2015 року, а за останні місяці ми провели три таких заходи і вже бачимо результати. Ми маємо спільними зусиллями зупинити свавілля і беззаконня», - резюмувала Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

https://www.gp.gov

Теги: Олександр Соколов,Директор Державного бюро розслідувань,Державне бюро розслідувань,ДБР,Ірина Венедіктова,Венедіктова,Ірина Венедіктова Вікіпедія, Офіс Генпрокурора,Генпрокуратура,Генпрокурор,Голова Національної поліції України Ігор Клименко,Ігор Клименко, Національна поліція України,Нацполіція, Служба безпеки України,Служба безпеки,СБУ,Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков,Міністр внутрішніх справ України ,Арсен Аваков,Арсен Аваков Википедия,Аваков,Іван Баканов,Іван Баканов Вікіпедія,Іван Баканов СБУ,Баканов СБУ,Ігор Криштун
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - Wikibazainfo@gmail.com

Мої відео