WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Заяви про масові скарги бізнесу на СБУ не відповідають дійсності – Сергій Пунь

Заяви про масові скарги бізнесу на СБУ не відповідають дійсності – Сергій Пунь
16531 ПЕРЕГЛЯДІВ

Розмови про те, що підприємці нібито масово скаржаться на тиск Служби безпеки України є маніпулятивними і не відповідають дійсності. Як заявив заступник керівника з питань реформи СБУ Сергій Пунь у своїй статті, насправді кількість скарг на Службу до Ради бізнес-омбудсмена є значно меншою, ніж на інші державні органи.

«Не потрібно маніпулювати фантомним «кошмаренням» бізнесу – такі слова не підкріплені фактами. Варто подивитися на річний звіт Ради бізнес-омбудсмена за 2019 рік і все стане зрозуміло», – зазначив Сергій Пунь, коментуючи заяви окремих експертів і громадських активістів.

Зокрема, у звіті зазначається, що кількість звернень щодо Служби безпеки України зменшилась найсуттєвіше (-45% проти 2018 року та -59% проти 2017 року). Відтак у 2019 році було лише 17 скарг на СБУ, тоді як на дії податківців  скаржилися 1073 рази, а на Нацполіцію – 107. Водночас СБУ системно виконує рекомендації, які надає Рада бізнес-омбудсмена.

Сергій Пунь звернув увагу, що різноманітні інформаційні атаки відносно функціоналу СБУ є свідченням того, що питання реформи Служби стало занадто політизованим. «Нав’язується думка – якщо реформа не буде відповідати чиїмось уявленням, побажанням чи вимогам, то значить вона «неправильна». Та хіба критика заради критики є маркером ефективності?» – додав Сергій Пунь.

Він підкреслив, що у доопрацьованому законопроєкті щодо реформи СБУ, який наразі розглядають комітети Верховної Ради, враховані пропозиції міжнародних партнерів. Зокрема, щодо обмеження повноважень СБУ з протидії огрзлочинності, економічним і корупційним злочинам. Вони можуть здійснюватися лише у межах контррозвідувальної діяльності. «Є запобіжники, щоб Служба займалася тільки справами державної безпеки», – наголошує Сергій Пунь.

Також проєкт узгоджує статус СБУ із законом «Про національну безпеку». Тобто вона є державним органом спеціального призначення з правоохоронними функціями.

За діяльністю Служби впроваджується 6 видів контролю: президентський, парламентський, фінансовий, судовий, громадський і внутрішній. Окремо діятиме прокурорський нагляд.

Сергій Пунь зазначив, що для підриву довіри до сектору нацбезпеки можливі різноманітні інформаційні вкиди. «Сьогодні Україна не може собі дозволити бути слабкою. З такими сусідами і гібридними загрозами у нас просто немає іншого вибору. Отже, сильною має бути і Служба безпеки України», – переконаний він.

ssu.gov.ua

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео