WikiBaza

Сергій Солодченко: В Україні й досі відсутня кримінальна відповідальність за контрабанду цигарок

Сергій Солодченко: В Україні й досі відсутня кримінальна відповідальність за контрабанду цигарок
27008 ПЕРЕГЛЯДІВ

 «Останні десять років контрабанда товарів не є кримінально караним діянням. Думаю, вже пройшло достатньо часу, щоб оцінити негативні наслідки від протиправного потрапляння з-за кордону, наприклад, цигарок, – зазначив виконуючий обов’язки Голови Державної фіскальної служби України.  – У рамках кримінальних проваджень ми відпрацьовуємо інші протиправні дії, пов'язані з такими цигарками, наприклад їх незаконність виготовлення чи несплату податків. Тобто розслідуються похідні від митних правопорушень».

За словами Сергія Солодченка, це призводить до того, що в адвокатів є можливість формування в суді правової позиції, що дозволяє повернути вилучені цигарки власникам. «Натомість, запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів усуне такі законодавчі прогалини. Наша позиція – необхідно посилювати відповідальність за незаконне виготовлення і торгівлю фальсифікатом на території України, а також за незаконне ввезення такої продукції на територію України», – зауважив очільник фіскальної служби.

Також, він розповів, що значна кількість контрабандних цигарок надходять з тимчасово непідконтрольних територій України.  «У січні-серпні 2020 року вилучено 380 тис пачок тютюнових виробів на загальну суму 17,3 млн грн, які мають походження з окупованих територій України. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року, вартість вилучених тютюнових виробів збільшилася вчетверо. За цей період співробітники спецпідрозділу податкової міліції ДФС у районах здійснення Операції об'єднаних сил виявили 140 адміністративних і 13 кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом та незаконним переміщенням через лінію розмежування тютюнових виробів», – зазначив керівник ДФС.

Загалом, за вісім місяців поточного року фіскальною службою вилучено підакцизних товарів майже на 1,8 млрд грн. З них майже 39 % у грошовому еквіваленті – це тютюнові вироби.

Про це в інтерв’ю виданню «Економічна правда»  розповів керівник ДФС Сергій Солодченко.

Теги: ДФС Сергій Солодченко,Голова ДФС Сергій Солодченко,Сергій Солодченко,Солодченко,Сергей Солодченко Википедия ,Сергей Солодченко,Україна,Украина,Голови Державної фіскальної служби України,Державна фіскальна служба України,Державна фіскальна служба ,фіскальна служба ,Государственная фискальная Служба Украины (ГФС),Государственная фискальная Служба Украины,Государственная фискальная служба ,фискальная служба,ГФС
Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - Wikibazainfo@gmail.com

Мої відео