WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

Без сім'ї немає щастя, без неї немає й щирої любові – Марина Корнієнко

Без сім'ї немає щастя, без неї немає й щирої любові – Марина Корнієнко
18557 ПЕРЕГЛЯДІВ

«Без сім'ї немає щастя, без неї немає й щирої любові. А ще - це саме те життєве середовище, де дитина повинна вчитися добру. Тому сім'я - це найбльше щастя, що ми маємо у земному житті. А коли сім'я велика, то й щастя – набагато більше» - резюмувала на одній із своїх зустрічей із багатодітними сім’ями журналіст, громадський діяч, меценат Марина Корнієнко.  

За Конституцією, Україна є демократичною, правовою, соціальною державою. Невід’ємною частиною соціальної держави є наявність дієвої системи соціального захисту малозабезпечених верств населення, серед яких одне з головних місць займають багатодітні сімї. Діяльність будь-якої держави щодо багатодітних сімей полягає у створені економічних, правових, соціальних умов для життя, задоволення потреб, матеріальному забезпеченні, розвитку та підтримки інституту сім’ї та пропаганди щодо повернення традиції багатодітності.

Та на превеликий жаль, сьогодення в Україні щодо захищеності багатодітних сімей диктує далеко не найкращі умови життя наших громадян які наділені Божим даром – це нашими дітьми. А коли у сім’ї не одна, і не дві дитини, а більше - то питання хорошого рівня життя здебільшого обговорюється в доволі гострих аспектах, і це:

-          частковість або й взагалі відсутність потрібних пільг,

-          малозахищеність у секторі збереження робочих місць за жінками які йдуть у декрет,

-          практична відсутність можливого працевлаштування багатодітним матерям із зручним для них графіком,

-           відсутність правового захисту для пільгового проїзду дітьми із багатодітних сімей, 

-          зменшення податкового тиску на багатодітні сім’ї

-           частковість пільг на медичне обслуговування та санаторно-курортний відпочинок

І цей список проблем можна продовжувати ще довго. Адже невирішеність економічних проблем, соціально-психологічний дискомфорт, пов’язаний з відсутністю віри у швидкі зміни на краще, призводять до зменшення кількості дітей в українських сім’ях. Необхідність виживання, проблеми безробіття та низької заробітної плати змушують населення знижувати задоволення потреби в дітях, в материнстві й батьківстві. Саме нівеліювання зазначених причин лежить на плечах держави, але будемо відверті – на даний час потрібних дій на покращення наші громадяни не відчувають.

Марина Корнієнко, одна із тих хто давно це усвідомила, і взялась своїми силами змінювати дану ситуацію на краще. Вона громадський діяч, що належить до числа жінок, яка бореться за права багатодітних матерів. Вона є активним членом молодіжної організації «Багатодітні сім'ї за мир», також  серед іншого допомагає багатодітним матерям адаптуватися в соціумі у цей нелегкий час. Марина бере участь в Програмі адаптації молодих багатодітних сімей до соціуму і допомагає молодим матерям наростити свій життєвий потенціал та здобувати для цього необхідні знання.

Марина займається проблемами, пов'язаними з правами українських багатодітних жінок, з якими стикаються наші співвітчизниці, і які вона намагається допомагати їм вирішити. Вона часто допомагає працевлаштуванню багатодітних жінок і надає допомогу таким сім'ям.

Нещодавно ми випадково зустріли Марину Корнієнко в одному із київських супермаркетів, де вона проводила чергову закупку продовольства для передачі кільком багатодітним сім’ям, які в період пандемії коронавірусу залишились практично на грані голоду. Запитавши про плани на майбутнє отримали доволі цікавий коментар. Пані Марина розказала нам, що до пандемії відчувала що робить багато добрих справ які приносять користь людям, але сьогодення їй показало – що цього на даний час уже явно недостатньо, що хоче допомогти якомога більше сім’ям, адже від цього залежить доля нації.

Тут же, під час нашої короткої бесіди Марина Корнієнко поділилась своїми планами на ближнє майбутнє. А саме, що мріє створити Громадську організацію і благодійний фонд, який у великих масштабах допомагатиме дитячим сиротинцям , багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Вона зазначила, що має на меті об’єднати небайдужих людей для створення організації яка дбатиме про наше майбутнє – наших дітей.

 Зокрема вона підкреслила, що в наш час проблема у багатодітних сім’ях не тільки у продовольстві, чи приміром, отриманні нормальної медичної допомоги – а перш за все у відсутності широких знань у сфері своїх прав та обов’язків держави у їх виконанні. Тобто, люди не знають, що держава згідно Законів повинна забезпечувати їх тим чи іншим ресурсом. Приміром, вона зазначила, що мабуть, не кожна мама, яка народила троє та більше дітей, знає, що Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову від 13 березня 2019 року № 250 «Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям». Цією постановою передбачено призначення та виплату допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних родинах. Розмір допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях становить 1700 гривень щомісячно та призначається на третю та кожну наступну дитину. І таких, прикладів вона може навести безліч.

«Люди не знають всіх своїх законних прав, а держава не особливо й сильно намагається інформувати населення про них. Тобто виходить як завжди, що Закони й Постанови то є, а в реальності ними більшість населення не користується» - підкреслила Марина Корнієнко.

Марина Корнієнко є діючим працівником одного із київських судів, наразі перебуває в декреті.  В першу чергу вона вважає, що її знання у сфері права повинні служити людям. Тому одним із векторів розвитку її організації стане саме інформування багатодітних та малозабезпечених сімей щодо їх законних прав, які за різних причин їм на сьогодні невідомі. Крім того, у планах Марини Корнієнко залучити хороших юристів, які б змогли надавати безкоштовні юридичні консультації багатодітним та малозабезпеченим сім’ям. Це на її думку, значно допоможе населенню. Тут, звісно, ми її тільки підтримуємо, адже кожен з нас стикався, приміром, із ситуацією коли дитина заходить у маршрутний транспортний засіб – а водій змушує її оплачувати проїзд, і його не хвилює що дитина із багатодітної сім’ї. А багато ж батьків із таких сімей і не знають, що проїзд її дитини повинен бути безкоштовним!

Що ж підсумовуючи хочемо сказати, що Марина Корнієнко – це справжній лідер, яка відстоює права багатодітних та малозабезпечених сімей, допомагає їм у скрутний час. Окремо хочемо побажати ї успіху у втіленні задуманої нею великої справи, яка дійсно надзвичайно допоможе українським громадянам.  

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео