WikiBaza

Let's clean Ukraine from corruption
Очистимо Україну від корупції

АНДРІЙ СЕНЮК: НА ЛЬВІВЩИНІ СТВОРЕНО НОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «КОРОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ»

АНДРІЙ СЕНЮК: НА ЛЬВІВЩИНІ СТВОРЕНО НОВИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «КОРОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ»
10882 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Львівській області 30 листопада Указом Президента України № 526/2020 створено новий національний природний парку "Королівські Бескиди" в Самбірському районі (територія колишнього Старосамбірського району).

З Указам Президента України про створення НПП «Королівські бескиди» можна ознайомитися за посиланням:

Загальна площа нового парку який підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України складає 8997га. Парк створений за рахунок комунальних земель Старосамбірського та Дністрянського лісництв, що перебувають у підпорядкуванні «Старосамбірського дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс».

Старосамбірська районна рада попередньо виділила кошти на розробку проекту створення парку, який був підготовлений науковцями Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного лісотехнічного університету України на замовлення Старосамбірської районної державної адміністрації.

 

Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану, збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин, рослин та всієї біоти, буде сприяти розвитку туризму на Львівщині.

Після утворення адміністрації національного парку планується виділення 30,3789 млн. грн. з державного бюджету, які надійдуть в Старосамбірський край на організацію природоохоронної установи. Буде створено 75 нових робочих місць. 

В Україні всі національні природні парки, які підпорядковані Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України фінансуються з державного бюджету!

 

 

Назвали майбутній природний парк «Королівські Бескиди» не випадково. Колись територія Старосамбірщини належала до Галицько-Волинського князівства. Князь Лев Галицький (син короля Данила Галицького) мав резиденцію в селі Спас, що розташоване за 5 км від Старого Самбора.

Лев I Данилович (бл.1228 - бл.1301) - князь Перемишльський (бл. 1240 - 1269), Белзький (після 1245 - 1269) і Галицький (1264 - бл. 1301), претендував на литовську (1269) та польську (1289) спадщину, здобув володіння на Закарпатті та Люблінську землю, був другим сином короля Данила Романовича і Анни Мстиславівни.

У західноєвропейських джерелах Лев I називається Королем Русі.

Відомо також, що останні роки життя князь Лев провів у монастирі в с. Спас на Старосамбірщині.

Недалеко від с. Спас в селі Лаврів розташований давній монастир святого Онуфрія (Лаврівський монастир) з однойменною церквою, заснований як первісна чернеча оселя ще в ХІІ ст. в часи Галицько-Волинського князівства на Івановій горі поміж горами Грабовою і Бучиною, який зберігся до сьогодні. Через село Лаврів в середньовіччі пролягав "Руський Путь", через який відбувалось сполучення Київської Русі з іншими державами Європи.

Слід зазначити що в Львівській області ведеться робота по створенню ще одного нового національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на Сокальщині. Сподіваємось, що в наступному році буде підписано відповідний Указ Президента України про його створення.

Автор: Андрій Сенюк

Автор: wikibazacom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео